Stary Staw
O Nas

O Nas

Łowisko Stary Staw znajduje się w Czarnym Piątkowie – w pobliżu Środy Wielkopolskiej- w odległości około 50 km na południowy wschód od Poznania.

Jest to niewielka 6-cio hektarowa bardzo stara woda, w której żyje wiele wspaniałych – dużych, dzikich karpi. Dno stawu jest bardzo zróżnicowane zarówno pod względem głębokości jak i struktury. Głębokość waha się między 0,5 a 4,8 metra. Niektóre miejsca porośnięte są podwodną roślinnością. Większość dna jest jednak twarda z niewielką ilością osadów dennych. W Starym Stawie żyje olbrzymia ilość ślimaków, których co roku przybywa. Ślimaki, ochotka oraz duża populacja raków stanowią główne źródło pokarmowe tutejszych karpi oraz wielu innych gatunków ryb. Karpie mają mnóstwo naturalnego pożywienia a ich roczne przyrosty są imponujące.

Od 1986 roku Stary Staw przeszedł w prywatne ręce i nigdy nie był udostępniany wędkarzom . Był on wielokrotnie zarybiany karpiem i amurem. Wpuszczane tu ryby nigdy nie miały kontaktu z haczykami, dzięki czemu w spokoju i znakomitych naturalnych warunkach od wielu lat pływają w tej wodzie. W 2012 roku na Starym Stawie po raz pierwszy gościło kilku karpiarzy. Złowili oni wiele pięknych, bardzo silnych i walecznych karpi oraz amurów. Waga złowionych ryb wahała się w przedziale pomiędzy 10 a 16 kg. Niewiele spośród złowionych ryb miało wagę poniżej 10 kg. Żadna ryba nigdy wcześniej nie została złowiona. W Starym Stawie pływają okazy powyżej 20 kg, które cały czas czekają aby połknąć Waszą karpiową przynętę.
Do zobaczenia na Starym Stawie

Mapa stanowisk:

mapa_stanowisk

Powiązane zdjęcia: